„Napadli mě zezadu, nikoho jsem neviděl," řekl Šlosberg v telefonickém rozhovoru pro agenturu Reuters. „Podle všeho mě omráčili hned první ránou, pak mě hodili na zem, zbili a nakonec utekli. Ti lidé se v této špinavé práci velmi dobře vyznali," dodal s tím, že byl zcela jistě zbit kvůli důkazům o ruské vojenské přítomnosti na Ukrajině.

Gubernátor Pskovské oblasti Andrej Turčak mezitím požádal policii o objasnění případu a o zajištění nepřetržité ochrany poslance oblastního sněmu Šlosberga z malé liberální strany Jabloko. „Policejní orgány jsou povinny zajistit pořádek a bezpečnost na našich ulicích," prohlásil gubernátor podle agentury ITAR-TASS a dodal, že na vyšetřování bude osobně dohlížet. K prošetření útoku na novináře vyzvala i Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.

Šlosberg je současně ředitelem listu Pskovskaja gubernija, který jako první informoval o sérii srpnových pohřbů vojáků pskovské výsadkové divize, zřejmě zabitých během konfliktu na východě Ukrajiny. Odtud zprávy o čerstvých hrobech přeskočily do celostátních médií.

Ředitel měl podle svých spolupracovníků ve zvyku chodit do redakce i domů pěšky – a těsně před přepadením si ještě domluvil schůzku s komentátorem. „Musel jsem čekat a když jsem ho uviděl na rohu ulic, sotva jsem Lva Šlosberga poznal: tvář mu pokrývala krev a špína," vylíčil redaktor, který zraněného odvedl do nemocnice a přivolal policii. Šéf ho sice oslovoval jménem, ale nemohl si prý vzpomenout, co se mu vlastně stalo.

Očitý svědek viděl prchat z místa činu nejméně dva muže, které se však policii nepodařilo dopadnout. Její představitelé nicméně tvrdí, že díky záznamům z pouličních kamer by odhalení pachatelů nemuselo být nemožné.