„Vévoda a vévodkyně z Cambridge s potěšením oznamují, že pojmenovali svého syna Louis Arthur Charles,” uvedl na Twitteru Kensingtonský palác. Chlapec bude podle něj známý pod prvním z těchto tří jmen coby princ z Cambridge.

Bokmakeři nejčastěji tipovali, že se chlapec  bude jmenovat Arthur, na dalších místech pak následovali James a Philip. Podle BBC se manželský pár rozhodoval o jménu ještě včera večer. "Pracujeme na tom," řekl novinářům ve čtvrtek večer princ William. Dítěti se podle jeho slov daří a poměrně dobře spí. "To je dobrá zpráva," zažertoval princ.

Princ William a vévodkyně Kate se svým novorozeným synem.
Královský syn pomůže ekonomice, věří Britové. Obchodníci čekají nápor

Chlapec, který se narodil 23. dubna v porodnici v londýnské části Paddington, je třetím potomkem Williama a Kate. Po příchodu na svět vážil 3,8 kilogramu.

V tradici tří jmen následuje své starší sourozence, bratra George Alexandera Louise a sestru Charlotte Elizabeth Dianu.

Jméno Louis se však vyskytuje nejen ve jménu bratra nového prince, ale je to také jedno z dalších jmen prince Williama. Kromě toho se tak jmenoval pra-pra-prastrýc novorozeného potomka lord Mountbatten, jehož zabila irská republikánská armáda (IRA) v roce 1979. Arthur bylo prostřední jméno krále Jiřího VI., královnina otce.

Princ William a vévodkyně Kate se svým novorozeným synem.
Britové se dočkali. Vévodkyně Kate a princ William ukázali novorozeného syna

K narození třetí ratolesti gratulovali britskému páru lidé z celého světa, jak politici a byznysmeni, tak i "běžní lidé". Britská letecká společnost British Airways popřála novorozeněti šťastný start do života vývěskou na letišti Heathrow, která byla kopií té, již u své brány umístil Buckinghamský palác.

„Srdečně gratuluji vévodovi a vévodkyni z Cambridge k narození chlapečka. Přeji jim hodně štěstí,” uvedla také britská premiérka Theresa Mayová.