Jak ukazuje záznam bezpečnostní kamery uvnitř bistra Egyptian Kebab House ve městě Christchurch, Ahmed s klidem dokončil objednávku, kterou připravoval, a podal ji čekajícímu zákazníkovi, zatímco za pultem přešlapoval černě oděný lupič a opakoval, že chce peníze.

"Přišel ke mně do podniku, z batohu vytáhl zbraň a řekl mi, ať mu dám peníze," řekl Ahmed novinářům. "Já nejsem hrdina. Jenom jsem zůstal klidný, a to on nečekal. Jsem podnikatel, ještě jsem nedokončil objednávku a obsloužit zákazníka je pro mě priorita," dodal.

"Když ten zákazník odešel, zašel jsem do kuchyně a zavolal policii. Na chvíli jsem měl strach, že by mohl začít střílet, ale pak jsem si pomyslel, že jestli se to stane, pak je to můj osud. Ale moje klidná reakce ho asi zaskočila, takže utekl."

Jakmile se video z bezpečnostní kamery dostalo na facebook a posléze i na YouTube, z Ahmeda se stala místní celebrita. "Zákazníci mi říkají, jak jsem statečný, ale já si nemyslím, že bych byl statečný. Prostě se to stalo, a já jsem si z toho jednoduše nic nedělal. I když to bylo překvapení, protože mám tenhle podnik už 15 let, ale ještě nic podobného jsem nezažil," uvedl. "Jenom jsem teď o trochu známější, a to je milé."

Video zhlédněte ZDE.