Skupiny Parents Television Council, One Million Moms a National Center on Sexual Exploitation oznámily, že sesbíraly více než 38.000 podpisů na petici vyzývající kanál WE TV, aby dal pořad k ledu. Televize nicméně hodlá první díl odvysílat dnes večer (v noci na sobotu SEČ), tak, jak má v plánu.

Sex Box je adaptací britského pořadu, kde se tři terapeuti sejdou s páry, které mají ve svém vztahu nějaký sexuální problém. V první americké epizodě je žena, která ztratila zájem o sex poté, co porodila dítě. Muž z dalšího páru se pro změnu nezajímá o to, zda jeho manželka dosáhla orgasmu.

Na úvod pořadu si pár popovídá s terapeutem Chrisem Donaghuem, který se jich poté zeptá: „Jste připraveni vstoupit do sex-boxu?" Pár vejde do bedny na pódiu, která se po dobu, co jsou uvnitř, koupe v růžovém světle reflektorů.

Nic není vidět

Koncept zní dráždivě, ale ve skutečnosti není vidět vůbec nic. Nikdo se nesvléká před publikem, páry se dokonce ani neobejmou. A když se vynoří z bedny, přispěchají asistentky přesvědčit se, že mají důkladně zapnuté župany.

„Milovat se v bedně na pódiu nám zpočátku nahánělo strach, ale zároveň to bylo vzrušující," řekl Chris z Kalifornie, jehož manželka po porodu odmítala sex. Televizní terapie v tomto případě do jisté míry zabrala – manželka je opět těhotná.

Televize připouští, že sex v bedně na pódiu je tím, co má k pořadu přitáhnout diváky, jimž poté moderátor předloží silné příběhy účastnících se párů. Podle terapeuta Donaghuea má ale sex v rámci pořadu ještě jeden účel – díky vyplaveným endorfinům se páry snáz uvolní a mohou lépe mluvit o svých problémech.