Prokuratura nicméně poukázala na znepokojivé zprávy, které Dickasonová v týdnech před vraždami po telefonu posílala, i její historii vyhledávání na internetu. Psala například, že chce zabít své děti a na Google vyhledávala spojení „nejúčinnější předávkování léky u dětí“.

Dickasonová a její manžel Graham Dickason, oba kvalifikovaní zdravotníci, se jen pár dní před vraždami přestěhovali z Jihoafrické republiky na Nový Zéland, kde doufali v klidnější a stabilnější život, než tomu bylo v jejich domovské zemi.

Případ, který americká média znají jako Gilgo Four, se začal odvíjet v prosinci 2010. Tehdy policisté našli na pobřeží několik těl v pytlích.
Těla našli na pláži. Vraždy prostitutek děsily New York, policie případ rozplétá

Lauren Dickasonová se nejdříve snažila zabít své děti stahovacími páskami, pak je udusila polštáři. Poté je položila do postelí pod přikrývky a pokusila se spáchat sebevraždu.

Ortoped Graham Dickason se tehdy vrátil z pracovní večeře a zjistil, že jsou děti mrtvé. Později policii řekl, že věděl, že jeho žena bojuje s psychickými problémy a mateřstvím, ale že ho nenapadlo, že by byla schopna zabít.

Policie ČR - ilustrační foto.
Ze smrti motorkáře je vesnice v šoku. Koloběžkáři hrozí až 16 let vězení

Verdikt o vině padl po čtyřtýdenním procesu. Ženě hrozí doživotí. Rozhlasová stanice Radio New Zeland (RNZ) informovala, že Dickasonová při předčítání verdiktu seděla nehybně v lavici obžalovaných. Poté, když odcházela, tiše plakala. Bylo slyšet i pláč porotců, uvedla RNZ.

Rodiče Dickasonové vydali prohlášení, ve kterém uvedli, že smrt dětí byla důsledkem dlouho trvajících psychických problémů jejich dcery. „Chtěli bychom vzkázat rodinám i jednotlivcům po celém světě, aby si co nejdříve uvědomili příznaky poporodní deprese, jak u nich samých, tak u blízké rodiny či přátel v jejich okolí,“ napsali Malcolm a Wendy Fawkesovi.