Prokuratura nicméně poukázala na znepokojivé zprávy, které Dickasonová v týdnech před vraždami po telefonu posílala, i její historii vyhledávání na internetu. Psala například, že chce zabít své děti a na Google vyhledávala spojení „nejúčinnější předávkování léky u dětí“.
Dickasonová a její manžel Graham Dickason, oba kvalifikovaní zdravotníci, se jen pár dní před vraždami přestěhovali z Jihoafrické republiky na Nový Zéland, kde doufali v klidnější a stabilnější život, než tomu bylo v jejich domovské zemi.

Lauren Dickasonová se nejdříve snažila zabít své děti stahovacími páskami, pak je udusila polštáři. Poté je položila do postelí pod přikrývky a pokusila se spáchat sebevraždu.
Ortoped Graham Dickason se tehdy vrátil z pracovní večeře a zjistil, že jsou děti mrtvé. Později policii řekl, že věděl, že jeho žena bojuje s psychickými problémy a mateřstvím, ale že ho nenapadlo, že by byla schopna zabít.

Verdikt o vině padl po čtyřtýdenním procesu. Ženě hrozí doživotí. Rozhlasová stanice Radio New Zeland (RNZ) informovala, že Dickasonová při předčítání verdiktu seděla nehybně v lavici obžalovaných. Poté, když odcházela, tiše plakala. Bylo slyšet i pláč porotců, uvedla RNZ.
Rodiče Dickasonové vydali prohlášení, ve kterém uvedli, že smrt dětí byla důsledkem dlouho trvajících psychických problémů jejich dcery. „Chtěli bychom vzkázat rodinám i jednotlivcům po celém světě, aby si co nejdříve uvědomili příznaky poporodní deprese, jak u nich samých, tak u blízké rodiny či přátel v jejich okolí,“ napsali Malcolm a Wendy Fawkesovi.