Prezident Miloš Zeman by v roli americké velvyslankyně rád viděl Ivanu Trumpovou, která krátce po zvolení svého exmanžela projevila o místo zájem. Nakonec se však rodačka ze Zlína omluvila s tím, že nová funkce by byla moc pracovně náročná.

"Zuřil jsem. Mít s sebou hůlku, tak by následovala analogická scéna jako s ministerským předsedou Sobotkou," okomentoval v červnu Zeman v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov odmítnutí Trumpové.

Česká média nicméně už před časem informovala, že novým velvyslancem by se mohl stát podnikatel a člen republikánské strany Stephen King, který ve svém životopise používá jméno Steve King. A jeho Bílý dům v pondělí také s dalšími nominovanými na velvyslanecké posty v různých zemích potvrdil.

V úřadu by nahradil Andrewa Schapira, který je velvyslancem v Česku od roku 2014, kdy ho jmenoval Trumpův předchůdce Barack Obama. „Gratuluji a přeji vše nejlepší Stephenu Kingovi, nominovanému na velvyslance USA v ČR. Není lepší zaměstnání než reprezentovat USA v Praze,“ napsal Schapiro na Twitteru.