„Co se týče organizování e-mailové korespondence, šlo o nedbalost," řekl Obama v rozhovoru s moderátorem Chrisem Wallacem. Zároveň ale diváky přesvědčoval, že Clintonová v roli ministryně zahraničí odvedla „mimořádně dobrou práci" a že podle něj využíváním soukromé adresy elektronické pošty neohrozila bezpečnost USA.

Vyloučil také, že by se pokoušel jakkoli ovlivňovat prověřování FBI. „Ubezpečuji, že v žádném vyšetřování ministerstva spravedlnosti nebo FBI není uplatňován politický vliv, nejen v tomto případě, ale ani v žádném jiném," řekl.

Aféra kolem e-mailů, které Clintonová coby šéfka diplomacie nezasílala v rozporu s pravidly ze svého služebního, ale ze soukromého účtu, je nejčastějším zdrojem její kritiky v současné prezidentské kampani, zejména ze strany republikánů. Clintonová tvrdí, že e-maily neobsahovaly žádné citlivé údaje, což nyní prověřuje FBI.

Porážka Islámského státu

Rozhovor s Obamou byl ale celkově zaměřen spíše na zhodnocení doby jeho úřadování a prezident hovořil o tom, co považuje za své největší úspěchy a neúspěchy. Za úspěch označil prosazení reformy zdravotnictví, jako selhání naopak vidí postup v Libyi po svržení tamního vůdce Muammara Kaddáfího v roce 2011. Vojenská intervence v Libyi podle něj byla správná, chybou však prý bylo, že neexistoval dostatečně precizní plán, podle kterého by se v zemi po svržení diktátora postupovalo. Libye se po Kaddáfího smrti ocitla v chaosu a dodnes tam spolu bojují znepřátelené povstalecké frakce.

Obama mluvil rovněž o terorismu a prohlásil, že jeho prioritou je nyní porážka radikálního hnutí Islámský stát (IS). Hájil také své chování po nedávných teroristických útocích v Belgii. Tenkrát byl na státní návštěvě Kuby a zúčastnil se zápasu v baseballu, což pak mnozí kritizovali jako nepřípadné.

„Co se týče teroristických útoků, byl jsem vždy toho názoru, že cílem teroristů je rozsévat paniku, strach a donutit společnosti, aby se změnily… My ale místo toho jdeme na zápas, stejně jako jsme to udělali v Bostonu, po bombovém útoku na maraton. A děláme všechno to, kvůli čemu naše životy stojí za to žít… Jde o důkaz naší odolnosti. Toho, že nepanikaříme, že se nebojíme, že vás najdeme a že vás dostaneme," uvedl prezident.