Obama oficiálně podpořil někdejší první dámu začátkem června, kdy ji označil za nejkvalifikovanější prezidentskou kandidátku, a oznámil, že se hodlá zúčastnit její kampaně. Poprvé tak učiní v úterý 5. července, kdy se objeví na pódiu v severokarolínském městě Charlotte.

Podle prohlášení jejího týmu budou diskutovat o pokrocích, které Spojené státy učinily, a o vizích budoucnosti země, "která je silnější pohromadě".

Současný šéf Bílého domu je po téměř osmi letech ve funkci velmi nepopulární, Clintonová se však ke kontinuitě jeho politiky hlásí a Obamovy podpory si cení. Severní Karolína se může v listopadových volbách, v nichž se čeká souboj Clintonové s republikánským magnátem Donaldem Trumpem, stát jedním z důležitých států. Minulé dvoje volby tu totiž ovládla pokaždé jiná strana - zatímco v roce 2008 těsně vyhrál Obama, o čtyři roky později podlehl republikánskému vyzyvateli Mittu Romneymu.

Prezident se měl do kampaně Clintonové zapojit již před dvěma týdny ve Wisconsinu, dva dny po teroristickém útoku v nočním klubu na Floridě však byl mítink odložen.