James „Whitey" Bulger byl podezřelý ze spáchání devatenácti vražd a z jedenácti z nich byl nakonec usvědčen. Žaloba tvrdí, že zločiny páchal pod maskou informátora Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Bulger se během své zločinecké kariéry propracoval až do desítky nejhledanějších zločinců USA, kde figuroval spolu s arciteroristou Usámou bin Ládinem. Na útěku před spravedlností dokázal prožít celých 16 let, než ho FBI před dvěma lety dopadla v Kalifornii.

Stařec, který by podle obžaloby mohl sloužit jako prototyp všech gangsterů, byl kromě vražd shledán vinným ze spiknutí za účelem vraždy, distribuce drog, praní špinavých peněz a vydírání.

Vydělávali na drogách

Bulger se neštítil osobně škrtit, mrzačit a střílet všechny, koho pokládal za potenciální soupeře, policejní informátory či prostě nepohodlné svědky, stojí v soudních spisech. Bulgerův gang vydělával těžké peníze na kokainu i jiných drogách. Právě kvůli „ochraně" těchto obchodů byl v letech 1975 až 1990 informáto­rem FBI.

Verdikt dnes Bulger vyslechl bez mrknutí oka. Jeho životní příběh dlouhá desetiletí fascinoval obyvatele Bostonu. Zatímco „Whitey" se už v mládí vydal na dráhu profesionálního zločince a bezohledného vraha, jeho mladší bratr William se stal politikem a dotáhl to až na předsedu Senátu státu Massachusetts. Kvůli kontaktům se svým gangsterským bratrem, které neoznámil policii, musel nakonec z vysokých úřadů rezignovat.