Znepokojivé chvíle zachytily bezpečnostní kamery. Na mrazivém záznamu je vidět, jak holohlavý muž s dioptrickými brýlemi buší kolem půl šesté ráno na dveře domu v Lauderhillu v okrese Broward. Na sobě má kravatu, košili a v ruce zbraň, konkrétně mačetu.

„Vidím nějakého chlápka, jak klepe na dveře rukojetí mačety. Pak prostě zmizel, tak rychle, jak přišel," řekl na policejní stanici obyvatel domu, který si nepřál být jmenován.

On i jeho partnerka jsou vyděšeni. „Je to tak záhadné, vůbec netušíme, jaké měl úmysly,“ citoval ženu deník New York Post.

Jako by šel do práce, ale v ruce držel mačetu

Není to přitom jediný incident, kde se záhadný muž s mačetou objevuje. Úplně stejně klepal jen o pár dní dříve na dveře jiné rodiny. „Viděli totéž, šli ke vchodovým dveřím a on dělal to stejné,“ nastínila žena z nynějšího incidentu pro portál floridské televizní stanice WSVN. I v tomto případě měl podivín k domu přijít v brzkých ranních hodinách. 

Forenzní vyšetřování vraždy na anglickém venkově v minulém století. Ilustrační foto.
Kdo vraždil? Policie po 46 letech otevírá záhadný případ, něco na něm nesedí

Žena přitom uvedla, že nevypadal zmateně ani ztraceně. Podle ní se spíše zdá, že na dveře rodinných domů buší s nějakým záměrem. Svěřila se také, že tou nejpodivnější okolností celé situace je mužovo oblečení - vypadá totiž, jakoby se chystal do práce, v ruce ale přitom drží nebezpečnou zbraň.

V obou zaznamenaných případech odešel neznámý dříve, než kdokoliv stačil otevřít dveře.

Incident vystrašení obyvatelé čtvrti nahlásili na policií, ovšem jelikož zatím nelze mužovo chování označit za trestný čin, mluví se o jeho nočních návštěvách zatím jen jako o bizarní události. Policisté přesto lidi ujistili, že v důsledku incidentů posílili hlídky v okolí a požádali sousedy, aby zkontrolovali kamery umístěné u svých obydlí ve snaze identifikovat nezvaného návštěvníka. Totožnost a motivace podezřelého zatím zůstávají neznámé.

Francouzská policie vyšetřuje brutální vraždu.
Paříž šokovala vražda náctileté dívky: Bezdomovkyně ji městem vláčela v bedně

Množství rezidentů uvedlo, že mají nyní větší strach. Bojí se hlavně o děti. „Jen doufám, že někdo ví, kdo je ten člověk. Tak budeme mít větší klid. Nechceme, aby přišel znovu,“ svěřil se jeden z obyvatel oblasti. Další pak poznamenal, že kvůli podezřelému návštěvníkovi v posledních dnech více hlídá kamery.

Vysoká kriminalita

Město Lauderhill se nachází v okrese Broward na Floridě ve Spojených státech. Jedná se o hlavní město metropolitní oblasti Miami. Při sčítání lidu v roce 2020 v něm žilo přibližně čtyřiasedmdesát tisíc lidí.

Vůz, jehož kufr zdemoloval takzvaný peekskillský meteorit
Záblesk, a pak rána. Myslela, že jí auto zničil vandal, pravda ale byla jiná

Obecně není v tomto americkém městě moc bezpečno. Kriminalita je v Lauderhillu podle statistik výrazně vyšší, než je celostátní průměr napříč všemi komunitami v Americe. Pravděpodobnost, že se rezidenti zrovna této části Floridy stanou obětí násilné nebo majetkové trestné činnosti je jedna ku devětadvaceti. Ve státě Florida je pak kriminalita v Lauderhill větší, než má čtyřiaosmdesát procent ostatních měst.