Kolekce od internetového prodejce sídlícího v Číně zahrnuje nejenom oblečení, jako jsou svetry či čepice nebo pantofle, ale také sluneční brýle a další doplňky pro malá chlupatá stvoření.
Portál New York Post píše, že majitelé křečků si mohou na webu Sheinu v sekci „mazlíčci“ zakoupit mimo jiné i miniaturní nákupní vozík, křeslo na krmení či banánovou houpací síť, ve které může zvíře spát. Další sada obsahuje hračky, se kterými si křečci zase mohou hrát, jako je malá dřevěná činka, váleček na zvonek, malá motorka na hraní či ratanový míč.

Koupit se dají dokonce i malá vodítka pro majitele křečků, kteří je chtějí vzít na procházku.
Názory se různí
Ceny produktů se liší, firma je však známá svou cenovou dostupností. Je možné je nakoupit od 3 až do 190 dolarů (tedy od 65 do 4 118 korun). Pokrývky hlavy však stojí méně. Fanoušci tento netradiční nápad přijali různě. Svůj názor většinou sdíleli na twitteru, kde se někteří vůči oblečení a doplňkům pro křečky vymezovali.
Napsali například, že internetový obchod zašel „až příliš daleko“. Jiní ale tvrdili, že tato řada je inovativní a roztomilá.
Kromě doplňků a oblečení pro křečky Shein nabízí i nejrůznější doplňky pro kočky, psy, ale i koně či papoušky. Milovníci zvířat můžou v tomto obchodě nakoupit všechno od vodítek, oblečků a halloweenských kostýmů, misek na vodu i na žrádlo, pelíšků, kartáčů až po hračky všeho druhu.
Svetr za dva tisíce
Shein však není jedinou známou firmou vyrábějící oblečení a doplňky pro domácí mazlíčky. Řadí se mezi ně i luxusní módní domy, jako je Ralph Lauren nabízející vlněný kašmírový psí svetr za 95 dolarů (v přepočtu 2 060 korun) či značka Moschino, která se v roce 2018 spojila se značkou H&M, aby vytvořily mikiny pro psy za 100 dolarů (2 168 korun).
Podivné produkty pro domácí mazlíčky na Amazonu:
Různé značky nabízejí pro domácí mazlíčky i roztodivnější produkty než jenom oblečení, jako je podle portálu TinyBeans například nealkoholické psí pivo, kočičí víno či barevný lak na drápy (všechno je dostupné k zakoupení na Amazonu). Na internetu je možné najít rovněž psí kolínskou, kryt na anální otvor, psí běžecký pás či bublifuk pro psy.
Prodejce měl problémy se zákonem
Shein je čínský online prodejce s takzvanou ultra fast fashion sídlící v Singapuru. Dodává do více než 150 zemí a v roce 2022 byl oceněn na sto miliard dolarů, přičemž měl ve stejném roce vygenerovat tržby dosahující 24 miliard dolarů. Je známý především mezi mladšími spotřebiteli z generace Z, a to hlavně proto, že se dokáže rychle přizpůsobit měnícím se módním trendům a je velmi cenově dostupný.
Je však známý také svými četnými kontroverzemi. Ukázalo se například, že jejich bundy pro batolata obsahovala dvacetinásobek povoleného množství olova. V roce 2021 se také řešilo porušování lidských práv, kdy zaměstnanci obchodního gigantu museli pracovat 75 hodin týdně, což je v rozporu s čínskými pracovními zákony.

Shein byl rovněž obviněn z krádeže motivů od umělců a malých prodejců a také uniklých osobních informací několika milionů uživatelů. Vzhledem k tomu, že Shein provozuje fast fashion, tak rovněž ničí životní prostředí, a to ať vypouštěním nebezpečných chemikálií, emisemi uhlíku až po mikroplasty.