Titul nadporučík T. V. obdržel za nadstandardní plnění úkolů během dosavadního působení v Iráku i během přípravy na nasazení, sdělil mluvčí generálního štábu Jan Šulc.

Lenka Šmerdová.
Vláda podpořila jmenování první ženy do hodnosti generála

Polní chirurgický tým v Iráku působí od prosince. Od té doby provedl kolem 30 operací. Jeho členové pomáhají iráckým vojákům, policistům i civilistům, kteří jsou zraněni v rámci operace na osvobození Mosulu z rukou islámských radikálů takzvaného Islámského státu.

"Gratulace a poděkování patří nejen oceněnému vojáku, ale i všem ostatním příslušníkům jednotky za jejich výkony a řadu zachráněných lidských životů. Během návštěvy u jednotky jsem se mohl přímo na místě seznámit s náročnými podmínkami, v nichž naši zdravotníci působí. Musím konstatovat, že jsou opravdovými profesionály na svém místě," uvedl náčelník generálního štábu Josef Bečvář.

Zhruba dvacetičlenná jednotka bude v Iráku působit do června.

První dáma Ivana Zemanová jako první podepsala na briefingu 24. dubna v Praze petici na podporu opětovné kandidatury svého manžela Miloše Zemana na funkci hlavy státu. Zemanova manželka bude šéfkou jeho volebního týmu.
Zemanův i Drahošův tým začaly sbírat podpisy. Hlavu státu podpořila manželka