Kryt, který byl původně vyroben jako ochrana před tornádem, prý pojme až 35 žáků a dva učitele. Sám ředitel pak kryt osobně vyzkoušel. Vlezl dovnitř a poté nechal na kryt několikrát vystřelit.

"Když víte, že se máte v případě nebezpečí kam ukrýt a zachránit studenty, je to velmi uvolňující," řekl místní televizi ředitel Terry Shaw.

"Dobrovolně jsem úkryt vyzkoušel. Svědomí by mi nedalo, kdybych nechal do své budovy nainstalovat něco, čemu nevěřím,“ uvedl. "Zní to neskutečně, ale uvnitř jsem se cítil velmi pohodlně a bezpečně." dodal.

V základní škole Healdtonu tak již bylo instalováno sedm těchto úkrytů, dva větší pak byly umístěny do budovy střední školy.

Společnost Shelter-In-Place, která jednotky vyrábí, je bude brzy instalovat do mnoha dalších škol. Na svých internetových stránkách také inzeruje, že kryty jako schopné vydržet tornádo o síle větru přes 320 kilometrů v hodině, stejně jako silné hurikány i zemětřesení. Jsou tedy také odolné vůči bombovým či jiným útokům.

Podle výrobce mohou být bunkry běžně využívány i jako čítárna pro někoho, kdo hledá klidné místo. Jsou vybaveny vlastním osvětlením a polstrovanými lavičkami.