„Po přečtení článku publikovaného 26. února, který přinesl závažné informace o okolnostech smrti dvou mladých lidí, jsem se osobně sešel s předsedou vlády. Na této krátké schůzce jsem mu navrhl ukončení mého pracovního poměru k 1. dubnu 2018,“ sdělil Šipoš Denníku N.

Jeho odchod znamená pro slovenského premiéra citelnou ztrátu. Denník N o něm totiž píše jako o „velmi blízkém a dlouholetém spolupracovníkovi“ Roberta Fica. Šéfem premiérova kabinetu se Šipoš stal v roce 2015, když v minulosti působil také na ministerstvu dopravy a výstavby.

Fico přesto jeho odchod z Úřadu vlády akceptoval. „Na základě vzájemné dohody s předsedou vlády budu do konce března čerpat dovolenou,“ dodal Šipoš, který chce i v budoucnu zůstat řádným členem vládní strany Smer.

Již dříve na své funkce dočasně rezignovala dva jiní blízcí spolupracovnicí slovenského premiéra, totiž tajemník bezpečností rady státu Viliam Jasaň a Ficova asistentka Mária Trošková. Jejich jména ale, na rozdíl od Šipošova, figurují v posledním nedokončeném článku investigativního novináře.

Ve středu pak oznámil svůj odchod z funkce i ministr kultury Marek Maďarič, který je rovněž členem strany Smer.