Podle takzvaných "exit polls", což jsou první odhady na základě dotazů při odchodu voličů z volebních místností, získá sedmatřicetiletá právnička Raggiová mezi 62 až 66 procenty hlasů, což by znamenalo těžkou porážku pro kandidáta vládní Demokratické strany Roberta Giachettiho. Tomu výsledky průzkumu mezi voliči, uskutečněného agenturou EMG, přisuzují nejvýše 38 procent.

Hnutí pěti hvězd podle prvních odhadů vede rovněž v Turíně, tradiční baště socialistů, kde se o funkci starostky uchází podnikatelka Chiara Appendinová. V italské finanční metropoli Miláně výsledky exit polls přisuzují těsné prvenství Renziho straně. V Neapoli vítězí bývalý soudní úředník Luigi de Magistris, který je bez stranické příslušnosti, nad kandidátem pravého středu. Socialisté Neapol ztratili již v prvním kole 5. června.

Kromě italské metropole se dnes volilo také v dalších velkých městech, kde se nepodařilo vybrat starostu již v prvním kole, mimo jiné i v Boloni či Terstu. Vedení radnice vybírají ale i v dalších menších městech a obcích. Celkem dnes k urnám mohlo přijít téměř devět milionů Italů.

Volební místnosti se uzavřely ve 23:00 SELČ, sčítat by se mělo začít záhy poté. Kdy budou známy konečné výsledky, není ale jasné.

Mnozí volby považují za test důvěry vládě premiéra Renziho, který však několikrát zdůraznil, že místní volby se odehrávají podle jiných pravidel než ty celostátní a že roli hrají často osobní vazby.