Plavidlo začalo hořet v neděli poblíž ostrova Korfu a do dnešního dne stále není jasný konečný počet obětí, protože italské a řecké úřady se výrazně liší, co se týče množství pohřešovaných. Ve čtvrtek se k vraku lodi připojil remorkér, který ho z Vlorského zálivu u Albánie odtáhl do italského přístavu.

Prokurátor města Bari Giuseppe Volpe, který se ujal vyšetřování případu, dnes oznámil, že se nepohřešuje více než 10 až 15 osob. Dříve se spekulovalo o mnohonásobně větším počtu lidí.

"Oficiální počet pohřešovaných bude znám, až se Řecko rozhodne poslat věrohodný seznam pasažérů. V Řecku ale věci trvají dlouho," prohlásil Volpe. Podle něj pátrání po případných dalších obětech nyní znemožňují nevyhovující bezpečnostní podmínky na lodi. "Nevylučujeme, že bude nalezeno více těl," dodal nicméně.

Oheň na palubě italského trajektu, který byl na cestě mezi řeckým Patrasem a italskou Anconou, spustil o víkendu rozsáhlou záchrannou akci, kterou komplikovalo špatné počasí. Z lodi bylo podle italských úřadů postupně evakuováno 477 lidí. Stále se ale neví, kolik lidí lodí cestovalo. Provozovatel plavidla - řecká trajektová společnost ANEK Lines, uvedla, že pasažérů bylo 474.