Informoval o tom jihokorejský ministr pro sjednocení poloostrova, kterého cituje server BBC.

Kim Jo-čong se narodila 26. září 1987 a je nejmladší dcerou předcházejícího vůdce Kim Čong-ila.

Se svým bratrem vyrůstala ve Švýcarsku, kde oba studovali. Základní školu v Bernu navštěvovala až do prosince 2000 pod pseudonymem Kim Jo’ng-sun. Po návratu do KLDR pravděpodobně navštěvovala vojenskou akademii v Pchjongjangu.

Ve Švýcarsku studoval také jejich bratr Kim Čong-nam, který byl 13. února 2017 zavražděn na letišti v Kuala Lumpur v Malajsii. 

Oficiálně byla poprvé zmíněna 9. března 2014, když doprovázela svého bratra během voleb. Západní média tehdy spekulovala, že by vedení země mohla převzít právě ona.

V lednu 2015 se vdala za Choe Song, druhého syna člena vlády Choe Ryong-hae. Později ale byla tato zpráva zpochybněna. V květnu 2015 se jí údajně narodilo dítě, jeho otec ale nebyl potvrzen.

Nyní je kromě Kim Čong-una jediným členem vládnoucího klanu Kimů, který se dostal do nejužšího vedení strany.

V nejužším vedení strany byla svého času i Kim Kjong-hi, sestra Kim Čong-ila, bývalého diktátora a otce nynějšího severokorejského vůdce, tedy jeho teta. Když byl ale v roce 2013 při čistce z vedení státu odstraněn její manžel Čang Song-tchek, považovaný do té doby za druhého nejmocnějšího muže v zemi, zmizela i ona.