"Pan prezident Kiska dnes jmenoval novou vládu. Proto jsme se rozhodli, že v pátek se v Bratislavě shromáždění Za slušné Slovensko neuskuteční" uvedli dnes organizátoři na svém facebooku.

V některých městech ale shromáždění rušit nebudou, spojí jej s výročím Svíčkové manifestace, ke které došlo 25. března1988 na Hviezdoslavově náměstí v Bratislavě.

Slovensko má novou vládu. Kiska jmenoval Pellegriniho premiérem

Lidé by měli zítra vyjít do ulic v Nitře, Košicích či Považské Bystrici.

"V Považské Bystrici se avizovaná akce uskuteční. Chceme s ní symbolicky vyjádřit rozlučku s bezcharakterním Slovenskem, které připravilo o život dva mladé lidi a zároveň připomenout 30. výročí Svíčkové manifestace," uvedli organizátoři pro server Aktuality.sk.

Organizátoři hlavních protestů zároveň uvedli, že budou kroky nové vlády bedlivě sledovat. "My nikam neodcházíme, budeme pozorně sledovat systémové změny, ke kterým se nová vláda přihlásila a o kterých hovoří, že je bude hned realizovat. To, co vládní strana doteď udělala, je absolutní minimum," uvádějí.

Demonstrace na Slovensku
Odchod Fica a Kaliňáka nestačí. Do ulic opět vyšly desítky tisíc Slováků

Kiska dnes dopoledne jmenoval novým premiérem Petera Pellegriniho (Smer-SD), nahradil tak Roberta Fica (Smer-SD). I když s návrhem jeho kabinetu nebyl stoprocentně spokojený, nakonec ho akceptoval. Ministrem vnitra po odcházejícím Robertu Kaliňákovi (Smer-SD) se stal bývalý ministr zdravotnictví Tomáš Drucker.

Kiska jmenuje novou slovenskou vládu. Syn zpěváka Joža Ráže v ní nebude