Bouře Fabienne, která zasáhla také území České republiky, způsobila v centrální a jižní části Německa rozsáhlé škody a zkomplikovala dopravu. Na mnoha místech musely zasahovat jednotky hasičů a technických služeb poté, co popadané stromy zavalily řadu silnic a železničních tratí.

V kempu v okrese Bamberg ve spolkové zemi Bavorsko zavalil v neděli v noci strom 78letou ženu, která vážným zraněním na místě podlehla. Ve městě Epfenbach v Bádensku-Württembersku vichřice povalila vzrostlý dub na vozidlo, ve kterém seděl čtyřletý chlapec. Ten musel být podle policie v kritickém stavu převezen helikoptérou záchranné služby do nemocnice.

Tornádo v Sasku

Nejsilněji zasáhly živly oblast spolkové země Sasko. „Oznamovatelé nám volali, že se na místě objevilo tornádo,“ uvedla mluvčí hasičského oddělení v okrese Erzgebirgs, který leží na hranicích s Českou republikou. Prudký vítr v oblasti trhal střechy a některé budovy musely být zajištěny proti zřícení. 

Mimo provoz zůstaly ještě během pondělního rána některé železniční trasy, které zavalily padající stromy. „Kolegové usilovně pracuji na odstranění škod tak rychle, jak jen to bude možné,“ uvedla mluvčí drah. S problémy se potýkalo i největší německé letiště ve Frankfurtu. Kvůli nepřízni počasí docházelo ke zpožděním a zejména během nedělního odpoledne musely být zrušeny zhruba dva tucty letů.