Celé jméno polského ošetřovatele zveřejnila německá policie navzdory probíhajícímu vyšetřování v naději, že získá další informace o jeho činnosti.

Dosud se podařilo identifikovat přibližně dvacet lidí, o něž se Wolsztajn staral. Přestože neměl potřebnou kvalifikaci, od roku 2008 pracoval výhradně v zahraničí, a to zejména v Anglii a Německu.

Německá policie se o něj začala zajímat letos v únoru, kdy ošetřovatel přivolal do domu jednoho ze svých pacientů sanitku. Záchranářům tehdy tvrdil, že 87letého muže našel v posteli bez známek života.

Během pitvy bylo ale objeveno několik nesrovnalostí, které vyšetřovatele vedly k závěru, že smrt nastala cizím zavinění.

Ošetřovatel sice vytrvale popírá, že by měl se smrtí svého pacienta cokoli společného, při výslechu ale přiznal, že mu podal inzulin. 87letý důchodce ale netrpěl cukrovkou a jeho zdravotní stav tak nevyžadoval podávání tohoto prostředku.

Vyšetřovatelé následně zjistili, že Polák zesnulému ukradl dvě platební karty i hotovost ve výši 1 210 eur (asi 30 tisíc korun). Rovněž u něj našli několik ampulek s inzulinem a inzulinovou pumpu.