Slovně zaútočil jak na personálního šéfa Bílého domu Reinceho Priebuse, tak i na hlavního poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa Stephena Bannona.

Donald Trump s Vladimirem Putinem
Senát USA schválil nové sankce vůči Rusku. Moskva vyhostí část diplomatů

„Zasraný paranoidní schizofrenik“, tak označil někdejší finančník z Wall Street a současný šéf komunikace Bílého domu Scaramucci Priebuse. Muže, kterého po nástupu do funkce obvinil z úniků informací a vyzval Federální úřad pro vyšetřování FBI, aby se celou záležitostí začala zabývat.

Scaramucci tak podle některých médií rozehrál v Bílém domě mocenský boj. V telefonickém rozhovoru pro New Yorker navíc uvedl, že Priebus brzy odstoupí. A vášnivě zkritizoval i Bannona, hlavního poradce Donalda Trumpa. Ten podle Scaramucciho zneužívá slávy amerického prezidenta, aby se sám dostal do podvědomí veřejnosti.

Poté, co článek vyšel na webu newyorského časopisu, pokusil se Scaramucci na Twitteru o omluvu. „Občas používám pestrý slovník. Na tomto poli se ale toho pro příště zdržím. Nevzdávám však boj za program Donalda Trumpa,“ uvedl.

Samotný Trump pravděpodobně důsledky nevyvodí. „Použil ostrá slova. Očekáváme, že se to nebude opakovat,“ citovala agentura Reuters tiskovou mluvčí Bílého domu Sarah Sandersovou. Podle ní musí „omluva proběhnout mezi samotnými aktéry“. Priebus ani Bannon se k vulgaritám doposud nevyjádřili.

Demonstrace ve Venezuele
USA nařídily evakuaci rodin diplomatů z Caracasu, kvůli násilnostem