Případ se stal v srpnu 2016, kdy se Viktorija Nasyrovová podle obžaloby vydala ke své kosmetičce Olze Cvikové s krabicí s dortem. Sama snědla dva kousky a třetí, otrávený, nabídla Cvikové. Ta po jeho snědení zvracela, měla halucinace a téměř dostala infarkt. Nasyrovová jí ukradla ukrajinský cestovní pas, americké pracovní povolení a šperky za zhruba čtyři tisíce dolarů (přes 85 540 korun).

Cvikovou druhý den našel její přítel. Byla oblečená v krajkovém prádle a kolem sebe měla rozházené léky, aby to vypadalo, že chtěla spáchat sebevraždu.

Policisté zvoní na dům v americkém Farmingtonu. Následující okamžiky skončily tragicky…
Šokující případ: Policie si spletla dům a zabila majitele. Vše zachytila kamera

BBC uvádí, že v době, kdy se čin stal, obě ženy vypadaly podobně, měly tmavé vlasy, stejný typ pleti a hovořily rusky.

Vyšetřovatelé ve zbytku dortu, který Nasyrovová Cvikové podala, našli silné sedativum vyvinuté v někdejším Sovětském svazu. Tuto látku obsahovaly i pilulky rozházené po zemi.

Ďábelský plán, který nevyšel 

Jeden z vyšetřovatelů Nasyrovovou označil za „bezcitnou a vypočítavou podvodnici“. Soudce Kenneth Holder, který o trestu rozhodoval, řekl, že „jde o mimořádně nebezpečnou ženu“, který vymyslela „ďábelský“ plán, jak využít svoji kamarádku. Nařídil, aby po propuštění z vězení dalších pět let zůstala pod soudním dohledem.

Americká policie. Ilustrační snímek
Scéna jako z akčního filmu. Agresivní řidiči po sobě stříleli, zranili si dcery

Nasyrovová měla problémy se zákonem už v minulosti. V roce 2015 na ni Interpol vydal mezinárodní zatykač kvůli vraždě ženy v Rusku. Podle amerických médií tato žena dříve působila jako domina a byla obviněna z toho, že drogami omamovala a pak okrádala muže, které poznala na seznamovacích portálech.