Český ministr zahraničí Tomáš Petříček uvedl, že muž je v lékařské péči v Ho Či Minově Městě. "Je to první případ našeho občana, který má mimo republiku pozitivní nález," řekl ČTK. České velvyslanectví již muže kontaktovalo, jeho pracovníci mu poskytují například pomoc s tlumočením. Muž se ve Vietnamu podle informací Černínského paláce dobrovolně přihlásil na testy, protože vykazoval některé symptomy nakažení koronavirem.

Aktuality o koronaviru
ON-LINE 

Už v lednu byl ve vietnamském městě Danang hospitalizován český občan s podezřením na nákazu koronavirem. Koncem ledna byl však z nemocnice propuštěn. Petříček tehdy řekl, že testy byly negativní a že Čech virem nakažen nebyl.

Podle dnešní zprávy vietnamského ministerstva zdravotnictví jsou nové případy z Hanoje, Ho Či Minova Města a několika míst v severním a středním Vietnamu.

Kromě 53 potvrzených případů je ve Vietnamu 94 lidí v karanténě kvůli podezření z nákazy. Z nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, se ve Vietnamu vyléčilo zatím 16 lidí.

Vietnam dnes oznámil, že nebude povolovat vstup lidem, kteří pobývali v minulých dvou týdnech v zemích schengenského prostoru a Británii. Země také přerušila vydávání víz cizincům po jejich příjezdu do Vietnamu. Opatření jsou na 30 dní a jsou podobná těm, která vyhlásil také Hongkong, Kambodža a Turecko.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník