Papež do kolumbijské metropole Bogoty dorazí pozdě večer středoevropského času, oficiální program mu začíná ve čtvrtek. Jedná se o první návštěvu papeže v zemi za více než třicet let. Naposledy byl v Kolumbii papež Jan Pavel II. v roce 1986.

V Kolumbii se ke katolické víře hlásí kolem sedmdesáti procent obyvatel. Papež na své cestě navštíví kromě Bogoty také města Medellín, Villavicencio a Cartagena.

V Kolumbii se osmdesátiletý papež, původem z Argentiny, setká i s kolumbijským prezidentem Juanem Manuelem Santosem. Na papežovu bezpečnost bude dohlížet více než třicet tisíc policistů.

Předpokládá se, že se akcí zúčastní na 4,5 milionu lidí. Papež se na nich setká s lidmi, které postihl konflikt mezi vládními vojsky a gerilou Revoluční ozbrojené síly Kolumbie (FARC). Ta loni uzavřela mírovou dohodu s vládou a stala se z ní politická strana.

Tento týden vláda oznámila, že uzavřela příměří také s Vojskem národního osvobození (ELN), druhou největší povstaleckou skupinou. Občanům Kolumbie se ale nelíbí, že se bývalí povstalci zapojují do politického života.