„Musíme se zemí srovnat celé čtvrti Gazy, celou Gazu. Američané neskončili s Hirošimou – Japonci dostatečně nekapitulovali. A proto zasáhli také Nagasaki," tvrdí Šaron. Svůj názor nevylučovat z operace civilisty odůvodňuje tím, že „ti lidé nejsou nevinní". „Proč? Protože zvolili Hamas," napsal Šaron. Radikální Hamas pásmu Gazy vládne od roku 2007 a o rok dříve zvítězilo v parlamentních volbách.

Klid tam nebude

Šaron nevěří tomu, že by současná vojenská operace proti pásmu Gazy přinesla skutečný klid na izraelský jih, který radikálové ostřelují raketami. Operace trvá šest dní a zahynulo při ní přes 80 Palestinců a tři Izraelci.

Šaron ve svém komentáři poukazuje na podobné případy z minulosti, kdy se sice podařilo vlnu raketových útoků zastavit, ale sporadické ostřelování jižního Izraele pokračovalo i potom. „Život v hrozbě smrti není životem, s tím se nesmíme smířit. Operace, byť razantní, nestačí, musíte vědět, jak s tím navždy skoncovat. Jestliže není jasné, zda balon přeletěl přes čáru, není jisté, že jste dali gól. Balon musí vletět do sítě tak, aby to všichni viděli. Vítězný pokřik zní jako Tarzanův křik, díky němuž se celá džungle dozví, kdo zvítězil. Abyste toho dosáhli, musíte udělat něco, z čeho se protistrana nevzpamatuje, co nemůže přežít, a tím naše nynější bombardování není," píše Šaron.

Se svázanýma rukama

O obyvatelích Gazy řekl, že nejsou nevinnými rukojmími Hamasu, protože tuto organizaci zvolili a za to musejí nést důsledky. „Nemáme územní neshody se státem v Gaze, neokupujeme ho, a přesto se z něj útočí na naše občany. Proč mají žít pod raketovou palbou a my bojovat se svázanýma rukama? Nezaútočili bychom na Damašek, kdyby Syřané začali ostřelovat naše města? Nečelila by Havana důsledkům, kdyby Kubánci začali střílet na Miami? Odstrašením rozumím toto: jestliže ty vystřelíš na mne, vypálím já na tebe. Není důvod k tomu, aby stát Gaza beztrestně střílel na naše města," tvrdí Šaron.

Je toho názoru, že ke skutečnému příměří se dá dospět jenom ochromením pásma v podobně odstřižení od elektřiny i pohonných hmot. „V tom případě by sice snímky z Gazy nebyly příjemné, ale vítězství by bylo rychlé a životy našich vojáků a civilistů ušetřeny," soudí Šaron, jehož názory jsou v arabském světě považovány za výzvu ke genocidě.