Podle Al-Džazíry, která se odvolává na palestinské zdravotnické úřady, zemřelo v noci v Rafáhu při leteckém úderu nejméně 20 lidí, včetně sedmi dětí a pěti žen. Rafáh leží u hranic s Egyptem na jihu Pásma Gazy, kam se v předchozích týdnech evakuovaly statisíce Palestinců po výzvách izraelské armády. Ta ale tento měsíc zesílila boje i na jihu a už dříve kromě pozemní operace prováděla letecké údery i v této oblasti, kam ze severu utekla i řada členů hnutí Hamás.

Před víkendem začaly internetem kolovat videa s desítkami mužů ve spodním prádle, kteří jsou podle izraelské armády teroristé Hamásu:

Izraelští vojáci v palestinské Gaze.
Palestinci v trenýrkách: Britové část spekulací vyvrátili, otazníky zůstávají

Dnes nad ránem zabil také izraelský letecký úder dronem čtyři lidi v Džanínu na okupovaném Západním břehu, informuje deník Haarec s odvoláním na palestinské ministerstvo zdravotnictví. Podle izraelských médií armáda cílila na teroristy.

Zásah se podle Reuters odehrál v Džanínu a tamním uprchlickém táboře, který byl v minulosti baštou palestinských ozbrojených skupin.

Jak to vypadá ve městě Rafáh na jihu Pásma Gazy:

Zdroj: Youtube

Razie na Západním břehu Izrael výrazně zesílila po říjnovém útoku hnutí Hamás z Pásma Gazy na své území. Při těchto akcích a střetech místních s vojáky zemřelo od 7. října na Západním břehu na 280 Palestinců a přes 2000 Palestinců tam armáda zatkla.

Další oběti si na tomto území vyžádaly násilnosti židovských osadníků vůči palestinským obyvatelům.