Od středy hledí Pauliová, členka Křesťansko–sociální unie, konzervativní bavorské strany, v kioscích z titulní stránky společenského časopisu Park Avenue. V červené paruce, dlouhých latexových rukavicích a v úzké sukni s odhalenými stehny.

Skolila Stoibera, otce Bavorů

Sundala si i kalhotky, aby pod sukní nekazily ladné obrysy jejího těla. „Je to pro mě umění. Pro nóbl časopis jsem ještě nepózovala,“ svěřila se žena, která skolila Edmunda Stoibera, šéfa křesťanských sociálů a zemské vlády. Loni spustila lavinu protestů proti diktátorským metodám. Pětašedesátiletý Stoiber, kterého Češi znají především jako patrona sudetských Němců, dal svou kritičku špiclovat a to ho stálo kariéru. Otec Bavorů slíbil, že v září se rozloučí a odejde do politické penze.

Pauliová, radní za křesťanské sociály ve Fürthu, městě kousek od českých hranic, se vymyká zažitým představám o politicích konzervativní strany. Devětačtyřicetiletá politička se prohání po silnicích na své motorce BMW. Když se jí ptali, zda vůbec věří v boha, Bavorka opáčila: „Nazvala bych to spíše důvěrou v boha. Pauliová ráda dokazuje, že je sexy a pro popularitu udělá téměř vše. Funkce radní jí nestačí. „Chci dělat vysokou politiku,“ujišťuje.

Šanci vidí v podzimním sjezdu křesťanských sociálů. Neříká, že chce do bavorské vlády, ale je to zřejmé. Proti zveřejněným fotkám ve čtvrtek Pauliová protestovala. Prý jejich zveřejnění neschválila. Nikdo však nevěří, že jí fotka na titulní straně rozzlobila.