Jak uvedl japonský deník Asahi šimbun s odkazem na nejmenovaný zdroj z jihokorejské rozvědky, Severokorejci podnikají tepelné a tlakové zkoušky, aby zjistili, jestli bakterie antraxu přežijí v teplotách, v nichž se ocitá mezikontinentální balistická raketa při návratu do zemské atmosféry. Tentýž list uvádí, že zkoušky mohly být úspěšné.

Washington ve své nové bezpečnostní strategii, zveřejněné tento měsíc, možnost nové hrozby potvrdil. Američtí vojáci v Jižní Koreji jsou očkováni proti neštovicím a sněti slezinné (antrax). Společně s Jihokorejci podnikají už šestým rokem simulovaná cvičení pro případ biologického útoku.

Zároveň se zprávou Bílého domu se objevila zvěst, že se nechali preventivně očkovat i jihokorejský prezident Mun Če-in a další čelní představitelé země. Prezidentův mluvčí informaci popřel, ale vzápětí nato vyšlo najevo, že Jižní Korea zakoupila už na podzim tisíc dávek vakcíny proti antraxu. Ty mají být určeny vybraným agentům v boji s biochemickým terorismem, nikoliv pro veřejnost.

Severní Korea provedla v listopadu zkušební test mezikontinentální balistické rakety Hwasong-15, s níž – jak tvrdí - je schopna zasáhnout celé území USA. Americký ministr obrany James Mattis považuje za prokázané, že mohou Severokorejci udeřit kdekoliv na světě. Odborníci oproti tomu pochybují, že má KLDR dostatečné technologie k tomu, aby její hlavice mohly nést jadernou nálož.