Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 tisíc.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Americký prezident Donald Trump.
Trump pověřil svůj tým předáním moci Bidenovi. V právní bitvě ale pokračuje

Federální soudce v sobotu zamítl žalobu Trampovy kampaně, kterou chtěla zablokovat uzavření výsledků prezidentských voleb v Pensylvánii. Prezidentův právní tým si stěžoval na to, že s hlasy demokratických voličů se zacházelo jinak než s hlasy republikánů, čímž nebylo zajištěné rovné volební právo dané ústavou. Soudce ale uvedl, že soudu byly předloženy slabé a neopodstatněné právní argumenty a spekulativní obvinění.

V Nevadě, kde se kandidáti utkali o šest volitelských hlasů, Bidena podpořilo 50,06 procenta lidí a Trumpa 47,67 procenta. V tomto státu se republikáni nejdříve snažili zabránit tomu, aby lístky pro korespondenční hlasování dostalo všech 1,82 milionu registrovaných voličů, a pak chtěli nechat zastavit sčítání 1,4 milionu odevzdaných hlasů.