Pětice mužů byla obviněna z únosu a znásilnění. K sexuálním útokům podle policie docházelo opakovaně od loňského 23. listopadu na nejméně dvou místech. Dva z mužů, údajně bratři, si třiadvacetiletou oběť vyhlédli, když dorazila do Kalkaty a ubytovala se v hotelu ve čtvrti oblíbené mezi cizinci.

"Jeden z mužů mluvil velmi dobře japonsky. Řekli jí: Jsme průvodci a chceme vás vzít na prohlídku města," popsal místní policejní komisař. "A 23. listopadu ji odvezli do města Díghá (přímořské letovisko v Západním Bengálsku). Tam jí sexuálně napadli a okradli o 76.000 rupií, když použili její kreditní kartu," dodal.

Následně Japonku údajně odvezli na jiné místo a tam ji předali dalším členům gangu. Ti ji drželi v zajetí po několik týdnů a v sexuálních útocích pokračovali. Na konci prosince se jí podařilo dostat se do města Varánasí a odtud do Kalkaty, kde 26. prosince podala prostřednictvím japonského konzulátu trestní oznámení.

Sexuální násilí se dostalo v Indii do centra pozornosti po brutálním hromadném znásilnění studentky v jedoucím autobusu v metropoli Dillí v prosinci 2012. Mladá žena svým zraněním později podlehla.