Podle vyjádření českého ministerstva zahraničí označila americká strana český postoj k ochraně kritické infrastruktury za inspirativní. Český Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) v prosinci varoval před výrobky čínské komunikační společnosti Huawei, o jejich rizicích dlouhodobě mluví i Spojené státy.

Premiér Andrej Babiš
Trump pozval Babiše do Bílého domu. Poletí na začátku března

Petříček rovněž uvedl, že obě země mají zájem na výměně zkušeností v kybernetické bezpečnosti a chtějí spolupracovat i v OSN na nastavení příslušných standardů. Český ministr ale upozornil americké partnery, že Česko usiluje také o společný postup Evropské unie v rámci kybernetické bezpečnosti.

Petříček s Boltonem jednal rovněž o situaci v Afghánistánu i s ohledem na mírová jednání, která se v zemi vedou. Podle něj by politický dialog mohl situaci v zemi, v níž se bojuje od roku 2001, uklidnit. Petříček zároveň uvedl, že Česko má zájem o průběžné informace americké strany o jejích plánech ohledně dalšího postupu v AFghánistánu. Rychlé stahování vojáků ale nevidí jako aktuální.

Ministr zahraničí Tomáš Petříček
Petříček nechce být ministrem, pokud nebude zvolen místopředsedou ČSSD