Letadlo typu Socata TBM-700, v němž seděl významný realitní developer Larry Glazer a jeho žena Jane, vyletělo z Rochesteru ve státě New York a mířilo na Floridu. Podle záznamů hovorů s letovou kontrolou však v jednu chvíli pilot požádal o povolení klesnout se strojem kvůli nespecifikovanému problému z výšky 7,5 kilometru. „Potřebujeme klesnout asi na 5,5 kilometrů. Máme signál, že v letadle něco není v pořádku," řekl pilot podle záznamů na serveru LiveATC, který monitoruje údaje letové kontrole.

Po chvíli mu dispečer pokles povolil, na což pilot ještě odpověděl, pak se však natrvalo odmlčel. Podle úřadů nakonec spadl do vody výrazně dál, než kam zamýšlel doletět: 22 kilometrů od jamajského přístavu Port Antonio.

Piloti stíhaček, které americké velitelství protivzdušné obrany vyslalo kvůli podivnému chování stroje k letadlu, viděli prý zamrzlá okénka, což podle nich svědčilo o poklesu tlaku v kabině a možnosti, že pilot byl v tu chvíli v bezvědomí. Podle leteckého experta Brenta Bowena ve zmíněné výšce v souvislosti s mrazivými teplotami a nízkým tlakem může dojít během tří až pěti minut ke ztrátě vědomí pilota.

Přesnou příčinu nehody určí až vyšetřování, pro něž je nezbytné nalézt vrak stroje. Jamajské vojenské letectvo dnes oznámilo, že jeho piloti během pátrání nad mořem trosky spatřili, na jejich vylovení spolupracují s americkou pobřežní stráží.

K tragédii Glazerových, kteří měli tři děti a patřili k váženým a veřejně aktivním obyvatelům státu New York, se dnes vyjádřil i guvernér Andrew Cuomo. „Glazerovi byli inovativní a velkorysí lidé, kteří zasvětili život revitalizaci centra Rochesteru," uvedl Cuomo.