Chtěli jste někdy strávit noc v pivovaru? Budete-li mít cestu přes Ohio, můžete vůni sladu a ochutnávání čerstvých várek piva ozkoušet přímo v hotelovém pokoji.

Přišli s tím Skoti

Nové americké ústředí skotské pivovarnické společnosti BrewDog otevřelo v pondělí ve městě Columbus ve státě Ohio "hotelový pivovar", který má ve všech svých pokojích pivní pípy a pivo teče i ze sprchy. Vzorky piv místní výroby najdou hosté hotelu The DogHouse samozřejmě i v ledničkách. 

Zdroj: Vimeo

S pivní kulturou se setkají návštěvníci hned u vstupu, protože místo recepčního je v tomto hotelu uvítá barman a nabídne jim pivo zdarma. V pokojích je pak kromě výše zmíněných překvapení čekají i okna s výhledem do útrob pivovaru, kde mohou přímo z ložnice pozorovat celý proces výroby piva. 

Účastníci jízdy pivního kola dostali pokuty.
Boj proti pivním kolům: Účastníci jízdy zaplatili na pokutách přes deset tisíc

"Jde o první a jediný hotel na světě, který vám od přihlášení do odhlášení nabídne podmanivý a úplný zážitek spojený s pivem," uvedl pro agenturu DPA spoluzakladatel společnosti BewDog James Watt.

Přispěli i uživatelé internetu

Finance na postavení hotelu sháněl skotský pivovar mimo jiné pomocí crowfundingu, tedy sbírky, kdy mu jako investoři mohli přispět i běžní uživatelé internetu. Ti za to mohli přenocovat v hotelu jako první, v současnosti jsou už ale další rezervace otevřené pro veřejnost. Hotel má podle DPA už víc než 500 předběžných rezervací.