Pro větší pocit bezpečí firma k plamenometu nabízí také malý hasičský přístroj za 30 dolarů. Ve Spojených státech je prodej zbraně legální. Je totiž považována za zapalovač s délkou ohně méně než tři metry.

„Nekupujte si jej, pokud nemáte rádi zábavu,“ propagoval zbraň miliardář Musk. Podle něj jde spíše o zábavnou pochodeň, než o zapalovač. V úterý uvedl, že je vyprodáno s tím, že by příště mohl prodávat třeba ruční sněžná děla.

Americké úřady ale varují, že plamenomety jako takové jsou v zemi zakázané. Nelegální je i prodej jejich imitací osobám mladším 18 let. Kontroverznímu prodeji se snažil zabránit například kalifornský demokrat Miguel Santiago.

„Pokud je to skutečná zbraň, jsem znepokojen a vy byste měli být také. Pokud jde o vtip, vzhledem k tomu, že jsme letos zažili nejhorší požáry v naší historii, není nic hrozivějšího" žehral politik na twitteru. 

Musk svou firmu The Boring Company založil před dvěma lety. Je rovněž výkonným ředitelem společností Tesla a Space X, která podniká soukromé lety do vesmíru.

Americký vizionář se také objevil v seriálech Simpsonovi, Teorie Velkého Třesku a zahrál si i ve filmu Iron Man 2. Musk často hovoří o potenciálním nebezpečí umělé inteligence.