Brit bangladéšského původu se poprvé dostal do hledáčku policie loni v srpnu, kdy byl zatčen kvůli podezření, že posílá sexuálně laděné snímky nezletilým dívkám. Nikdy však nebyl obviněn. Zkoumání jeho mobilního telefonu nicméně vyvolalo obavy z toho, že by mohl mít extremistické názory.

Afghánští vojáci v Kábulu.
Za půl roku zemřelo v afghánském konfliktu 1692 civilistů. OSN: Rekordní číslo

Jeho plán byl odhalen poté, co kontaktoval přes internet agenta americké FBI, o kterém se domníval, že je stoupencem Islámského státu. Agent FBI ho představil dalšímu pracovníkovi britské MI5, který z něj v roli člena Islámského státu dostal podrobnosti o jeho plánech.

Před soudem zazněly mimo jiné detaily ze zpráv, které Rahman odeslal prostřednicím aplikace Telegram falešným členům IS. Například 14. září loňského roku napsal: „Můžeš mě dostat do spící buňky, jak jen to bude možné? Chci podniknout sebevražedný útok v parlamentu. Chci se pokusit zabít Theresu Mayovou.“ Další den pak řekl: „Mým úkolem je dostat svůj cíl. Nic menšího než smrt vůdců parlamentu.“

Syrská armáda ostřeluje Dará
Letecký útok na základnu IS v Sýrii zabil nejméně 28 civilistů

Porota také vyslechla svědectví, že byl Rahman ve spojení se svým strýcem, který odcestoval do Sýrie a připojil se k Islámskému státu, a jenž svého synovce také k útokům v Británii povzbuzoval. Jeho strýc byl zabit při jednom útoku dronu.

Rahman, který žil na severu Londýna, byl zatčen loni 28. listopadu krátce poté, co se vrátil z celé řady schůzek s policisty v utajení, a kde mu bylo poskytnuto to, o čem mu bylo řečeno, že je sebevražedná vesta a bomba.

První školní den prince George
Vyzýval k zabití prince George. Britský džihádista odešel od soudu s doživotím