"V rámci vyšetřování bylo zadrženo šest podezřelých, kteří plánovali útok na francouzského prezidenta Emmanuela Macrona," potvrdil agentuře Reuters zdroj blízký vyšetřování. Podle něj měly zadržené osoby plán násilného útoku proti prezidentovi. 

Policisté obklíčili budovu Sony Music v Londýně.
Útok nožem v Londýně. Muž pobodal dva lidi v sídle společnosti Sony

Francouzský televizní kanál BFMTV následně uvedl, že šlo o členy krajní pravice. To však zatím nebylo potvrzeno. Podle televize byly plány na „násilnou akci“ proti prezidentovi nepřesné a nebyly dotažené do detailu. Podle BMFTV akci provedla zpravodajská služba DGSI, která je pověřena mimo jiné bojem proti terorismu.

Podle zdroje listu L’Express bylo cílem dnešního zátahu zjistit, jak daleko plány na násilnou akci pokročily.

Razie ve třech oblastech

Policie zatýkala ve třech francouzských oblastech. V departementu Isère, jihovýchodně od Lyonu; v Moselle, který se nachází na hranici s Německem a Lucemburskem; a v Ille-et-Vilaine, který se nachází na severozápadě nedaleko města Rennes. Podle agentury Reuters zatím není jasné, zda byla mezi zatčenými nějaká spojitost, nebo zda byli navzájem v kontaktu. 

V sídle ruské tajné služby FSB v Archangelsku došlo k výbuchu
V sídle ruské tajné služby se odpálil atentátník. Tři lidé utrpěli zranění

Sám prezident Macron v neděli varoval před hrozbami krajně pravicových hnutí. Uvedl rovněž, že lhostejnost k těmto hrozbám vládla i ve 30. letech minulého století, a otevřela tak cestu k moci Hitlerovi v Německu a Mussolinimu v Itálii. 

Před rokem bylo v departamentech Bouches-du-Rhône a Seine-Saint-Denis zatčeno deset lidí, kteří se hlásili ke krajní pravici a plánovali útok na některé vrcholné politiky, například Christophera Castanera či Jean-Luca Melenchona.