"Hodně nasvědčuje tomu, že zatčený je řidičem (kamionu)," řekl policejní mluvčí. Jaké důkazy to ale konkrétně jsou, nechtěl komentovat. Policie také odmítla zveřejnit podrobnosti o obětech, uvedla jen, že jejich příbuzní byli informováni. Patnáct lidí utrpělo zranění.

V pátek odpoledne vjel atentátník s kamionem ukradeným místnímu pivovaru do davu lidí na na nákupní třídě Drottninggatan a prorazil průčelí luxusního obchodního domu Åhléns. Jeho zástupci se stali terčem kritiky poté, co oznámili, že dnes se v něm bude konat výprodej zboží poničeného kouřem. Dnes se však na Facebooku za toto "špatné rozhodnutí" omluvili a oznámili, že obchodní dům se znovu otevře v pondělí a nebude nabízet žádné poškozené zboží. "Nikdy nám nešlo o to, abychom na této strašné události, která postihla Stockholm, vydělali peníze," uvedli.

Muž, kterého policie podezřívá, že řídil kamion, není podle jedné jeho známé "žádný náboženský fanatik". "Nikdy jsem si nevšimla nějaké známky toho, že by byl extremista, nebo že by se zajímal o náboženství. Naopak, podobně jako mnoho Uzbeků ve Švédsku slavil a pil alkohol," řekla listu Dagens Nyheter žena, která tohoto stavebního dělníka viděla naposledy loni v srpnu. Muslimové přitom alkohol pít nesmějí.