Zatímco v Etiopii se následky výbuchu vyšplhaly na jednoho mrtvého a téměř dvě stovky zraněných, na stadionu White City ve městě Bulawayo byly zraněny čtyři desítky lidí. Mezi nimi i viceprezident Kembo Mohadi, jenž utrpěl nespecifikované poranění nohy.

Sám prezident se později nechal slyšet, že mnoho nechybělo a mohl být v nemocnici i on. „Objekt vybuchl jen pár palců ode mě. Můj čas ale ještě nenastal,“ okomentoval nebezpečnou explozi.

Ta se udála ve chvíli, kdy prezident – podobně jako předtím etiopský premiér – opouštěl jeviště po svém projevu. George Charamba, prezidentův mluvčí, později uvedl, že zraněno bylo celkem "osm nebo devět" lidí, mezi nimi i viceprezident, jeho manželka, předseda vlády, reportér místní televize či politický komisař. Agentura AP ovšem později informaoval o 41 zraněných.

První muž země, jenž je u moci od loňského listopadu, později napsal na Twitter, že se všemi oběťmi se již setkal v nemocnici. „Viceprezident již byl ošetřen a udržuje si pozitivního ducha,“ zhodnotil stav jemu blízkého státníka.

Příslušné úřady explozi vyhodnotily jako politický útok, pachatel nicméně stále není znám.