Mezi společnostmi, jež se od asociace po floridském masakru distancovaly, jsou mimo jiné pojišťovna MetLife Insurance, autopůjčovna Avis Budget, výrobce bezpečnostního softwaru Symantec Corp či stěhovací služby North American Van Lines.

Veškeré styky s NRA přerušily i známé autopůjčovny Hertz a Enterprise, které ještě minulý týden nabízely členům NRA výrazné slevy, napsal zpravodajský server BBC News. Různé výhody dosud členům asociace naopak nabízí například technologický gigant Amazon.

Střelba na floridské škole
Nezabránil střelbě na střední škole. Zástupce šerifa nyní rezignoval

NRA odmítla důsledky tohoto bojkotu komentovat. „Místo toho, aby svalovali vinu na organizaci, která brání právo každého občana držet a nosit zbraně, by se lidé měli zaměřit spíše na velké množství chyb, kterých se dopustily FBI i místní bezpečnostní úřady,“ uvedla ale asociace již dříve na sociálních sítích.

Národní asociace držitelů zbraní, která má přibližně pět milionů členů, bývá americkou veřejností kritizována po každé větší střelbě. Může za to zejména skutečnost, že mocná lobbistická organizace dosud v Kongresu nepřímo zablokovala všechny snahy o omezení prodeje zbraní.

Donald Trump
Trump chce ozbrojit učitele. Mohli by prý předejít masakrům na školách