Pátrání po pohřešovaných zatím nebylo úspěšné a dosud se neví, jaké byli národnosti.

Dřevěná loď se potopila v sobotu nad ránem a média informovala o deseti lidech, kteří neštěstí prokazatelně přežili. Podle indonéských úřadů jsou mezi nimi cizinci z Británie, Nového Zélandu, Španělska, Francie, Německa a Nizozemska.

Příčina nehody zatím není úplně jasná: podle některých zpráv bylo na místě poměrně špatné počasí, deník The Jakarta Post zase napsal, že člun narazil do útesu a začal nabírat vodu.

Agentura AFP hovořila s Francouzem Bertrandem Homasselem, který nehodu přežil, a ten uvedl, že pasažéři na volném moři dlouho marně čekali na záchranu. Na lodi prý nefungovala vysílačka ani GPS a cestující v záchranných vestách zůstali na palubě lodi do chvíle, než se potopila. Pro 25 osob na palubě byl totiž k dispozici jen jeden záchranný člun, kam se vešlo šest lidí. Některým turistům se podařilo dostat k pevnině, další prý zachránily rybářské čluny.

Ostrov Lombok leží poblíž oblíbené turistické destinace Bali, kterou každoročně navštíví tisíce turistů z celého světa. Lodní nehody jsou v Indonésii běžné, protože provozovatelé často nedodržují předpisy a plavidla přetěžují.