Gačič, který si v minulosti odpykal trest za dvě vraždy, je na útěku od minulého pondělí. Podezřelý je z toho, že zabil majitele obchodu, který se nachází v obci Podorašac jihozápadně od Sarajeva, a zastřelení policisty ve vesnici Suhodol ležící jižně od hlavního města. Motiv těchto činů není zatím znám.

Dvaačtyřicetiletý muž se na svobodu dostal v roce 2017, tedy poté, co si odseděl dvě třetiny dvacetiletého trestu.

Podle agentury AP se jeho dřívějšími oběťmi stal muž, se kterým během bosenské války (1992 až 1995) sloužil v oddíle muslimských dobrovolníků, a jeho matka.

Gačič je podezřelý z zabití majitele obchodu s potravinami nedaleko Konjic, jihozápadně od Sarajeva, před týdnem a zastřelil policista v sobotu v Suhodolu, vesnici jižně od hlavního města. Vyšetřovatelé nezjistili motiv.

Pátrání komplikuje sníh

„Prověřujeme všechny informace, které obdržíme. Do probíhajícího vyšetřování byly zapojeny všechny policejní útvary,“ sdělil agentuře AP ministr vnitra muslimsko-chorvatské Federace Bosny a Hercegoviny, jež společně s Republikou srbskou (RS) tvoří Bosnu. „Děláme všechno proto, abychom ochránili obyvatele,“ doplnil.  

Do pátrání po Gačičovi již policie zapojila přes 1200 osob. Pátrání však vzhledem k hornaté oblasti výrazně komplikuje sníh, upozornila agentura AP.

„Samozřejmě, že mám strach,“ prohlásil jeden z obyvatel vesnice Suhodol. „Nebudu tu jen tak sedět a čekat až mě zabije,“ dodal muž vystupující pouze pod křestním jménem Mujo. Podle něj by všichni vesničané měli dočasně opustit své domovy.