Využívá legalizace konopí k rekreačním účelům a chce zdemokratizovat kulinářské umění díky marihuaně, kterou zařadil do svých pokrmů, jež se naučil v newyorských a kalifornských restauracích oceněných michelinskými hvězdičkami. „Snažím se o to, aby lidé prožívali novou zkušenost. Jsem však velmi opatrný," vysvětluje Sayegh ve svém podniku The Herbal Chef v Los Angeles. 


CHRISTOPHER  SAYEGH. Zdroj: FacebookV Kalifornii se bude v listopadu hlasovat o legalizaci konopí pro rekreační účely pro osoby starší jednadvaceti let. Sayegh nabízí menu, jež sestávají například z masa japonského skotu wagyu, sorbetu z pampelišky nebo „lékařských" ústřic. Pod vlivem svých jordánských kořenů se dokonce pokouší dostat konopí do vinných listů, do bezmasého pokrmu falafel, do cizrnových koblih a dalších druhů orientálních pochoutek. Jeho rodina byla nejprve jeho novým podnikem nemile překvapena, ale nyní s radostí ochutnává jeho poslední kreace. Mladík si je vědom dopadu, jaký mohou mít jeho pokrmy, a proto je velmi pečlivě připravuje.

„Konopí není jako jiné ingredience. Musím být mimořádně opatrný, nejen proto, že teplo hraje významnou roli ve vaření z konopí, ale také protože doslova přivádím lidi na cestu. Jsem zodpovědný za to, aby to proběhlo bez potíží," říká.

VELKÝ BYZNYS

Kulinářský sen Sayegha se zrodil na univerzitě, kde studoval molekulární biologii, ale studium ukončil, aby se mohl věnovat svému projektu – v roce 2014 založil v Los Angeles podnik s konopnou kuchyní. Od té doby úspěchy The Herbal Chef rostou. Zatím ale může servírovat své pokrmy jen držitelům karty opravňující 
k užívání konopí pro lékařské účely. Doufá, že se situace v listopadu zlepší.

Jeho menu vyjdou na 300 až 500 dolarů (7500 až 12 500 korun) a jsou určena k tomu, aby hosté zažili stoprocentní pocit ponoření. „Měním chemii v mozku podle toho, jak lidé pokrmy postupně pojídají," říká nadšeně a připravuje stříkačky naplněné extraktem z konopí, které pak ve své kuchyni používá. „Na konci třetího chodu to zákazník už trochu cítí, při čtvrtém poněkud více a po pátém je už na konci cesty. Je to jako symfonie," uzavírá. (čtk, afp)