Policie stále zkoumá, zda pachatel jednal sám, nebo měl komplice. Ve vazbě je nyní sedm osob blízkých údajnému pachateli Chérifu Chekattovi, který ve čtvrtek přišel o život.

Nové úmrtí podle agentury AFP oznámila pařížská prokuratura. Zemřela oběť, která byla od úterního večera v kritickém stavu. Počet zabitých obětí atentátu se tak zvýšil ze čtyř na pět.

Razie ve Štrasburku
Střelce ve Štrasburku nahlásila pozorná žena. Skrýval se ve skladišti

Agentura AFP připomíná, že dva lidé byli zabiti v úterý večer přímo při útoku, jedna osoba zemřela ve čtvrtek, jedna v pátek a jeden člověk zůstává ve stavu mozkové smrti.

V pátek již byl ve Štrasburku také obnoven provoz vánočních trhů. Dorazil na ně i ministr vnitra Christophe Castaner, aby mimo jiné opět poděkoval bezpečnostním sborům za jejich práci. Starosta alsaského města Roland Ries už dříve po zabití údajného střelce uvedl, že je potřeba "najít cestu zpět k běžnému životu".

Útočník byl zastřelen

Policie hlavního podezřelého usmrtila ve čtvrtek večer poté, co muž začal střílet na hlídku speciální zásahové jednotky, která jej zpozorovala na ulici. Heitz dnes uvedl, že vyšetřování na místě potvrdilo, že mrtvým je skutečně 29letý Chekatt označovaný úřady za útočníka z úterního večera. Před spravedlností se ve Štrasburku skrýval 48 hodin a k jeho dopadení podle francouzských médií vedlo upozornění jisté místní ženy.

Policisté ve Štrasburku zastřelili pachatele úterního útoku.
Útočník dopaden. Policisté ve Štrasburku zabili střelce z vánočních trhů

Vyšetřování útoku i po zastřelení pravděpodobného pachatele pokračuje s cílem zjistit, zda Chekattovi někdo nepomáhal. Ve vazbě bylo dnes dopoledne sedm osob, včetně čtyř jeho příbuzných. Deník Le Parisien také v noci informoval, že v Alžírsku byl zadržen 34letý bratr údajného střelce Sami, který figuruje na francouzském seznamu osob považovaných za hrozbu pro národní bezpečnost, stejně jako tomu bylo v případě Chérifa.

Ve Štrasburku se střílelo.
Ve štrasburské čtvrti proběhla rozsáhlá razie. Na místě působily elitní jednotky