Při útoku na nemocnici, jejíž kapacita čítá na čtyři stovky lůžek, se nejprve odpálil sebevražedný atentátník a následně do zařízení pronikli další tři ozbrojenci s automatickými zbraněmi a ručními granáty, kteří zaujali pozice v horních patrech, popsala průběh útoku agentura Reuters. Přeživší se zabarikádovali v nemocničních pokojích.

Čtěte také: Údajný syn zavražděného Kim Čong-nama se musí skrývat. Říká to na videu 

Většina mrtvých a zraněných jsou pacienti, lékaři a další zdravotnický personál. Zahynuli také všichni čtyři útočníci. Středeční bilance byla 30 obětí. Zdroje se liší v udávání počtu raněných, agentura DPA jich uvádí 76.

Lékař Muhammad Nábí, jemuž se z nemocnice podařilo uprchnout se zlomenou nohou, řekl, že zpočátku, když ozbrojenci v bílých pláštích vytáhli ukryté zbraně, nebylo jasné, co se děje. "Jakmile se jim v rukou objevily samopaly AK47 a začali střílet, byli jsme v šoku. Zabíjeli pacienty v postelích, zabíjeli jejich lékaře," dodal.

Do nemocnice, která se nachází nedaleko amerického velvyslanectví a dalších diplomatických sídel, byli poté vysláni členové afghánských speciálních sil.

Nemocnice byla přepadena týden poté, co při dvou sebevražedných útocích islamistického hnutí Taliban v Kábulu zemřely téměř dvě desítky lidí.

Nepřehlédněte: Aféra CIA: zpravodajská služba se při hackování mohla vydávat za Rusy