Osmadvacetiletý Němec ruského původu Sergej W. se před soudem v Dortmundu vyjádřil, že neměl v úmyslu nikoho zabít.

11. dubna loňského roku se fotbalisté vydali na večerní zápas s Monakem. Ještě než stačili vyjet, vedle jejich týmového autobusu explodovaly tři nálože. Útok zanechal španělského obránce klubu Marca Bartra se zlomenou paží a jednoho z policistů se ztrátou sluchu.

Sergej W., jehož celé jméno nebylo zveřejněno, byl obviněn z 28 pokusů o vraždu, které popřel. Před soudem řekl, že „hluboce lituje svého činu“. Jeho případ byl otevřen 21. prosince.

Policie čin původně označila jako podezření z teroristického útoku džihádistů. Vedle autobusu totiž explodovaly tři nálože. V bombách byly navíc ukryty kovové součástky, z nichž jedna se v autobuse dostala do opěrky pod hlavu.

Sergej W. byl zatčen po deseti dnech v Rottenburgu v jižním Německu. Elektromechanik, který v době útoku pobýval ve stejném hotelu jako sami fotbalisté, jednal podle vyšetřovatelů z chamtivosti a na útoku se snažil vydělat. Krátce před ním totiž na burze koupil prodejní opce na akcie Borussie Dortmund a spekuloval, že po útoku hodnota akcií klubu klesne.

Borussia Dortmund je přitom jediným německým fotbalovým týmem, s jehož akciemi se obchoduje na burze. Obviněný mohl podle vyšetřovatelů získat maximálně přes půl milionu eur, doopravdy ale vydělal 5872 eur (asi 151 tisíc korun).