„Sam pomohl Krejčířovi se zaplacením kauce. Pořád si na to stěžoval, protože mu prý Krejčíř peníze nevrátil. Také říkal, že mu Krejčíř dluží v souvislosti s jistým obchodem," řekl jeden z Ísových přátel. Podle Ísových společníků měl Libanonec s Krejčířem poslední dva roky obchodní styky. Krejčíř prohlašuje, že se znal s Ísou jen zběžně a že se pouze párkrát setkali ve městě Bedfordview, kde byla také spáchána sobotní vražda.

Jihoafrická média o víkendu napsala, že by Krejčíř mohl představovat spojovací článek mezi vraždami dvou členů jihoafrického podsvětí, Libanonce Ísy a Leona Davise zastřeleného o týden dřív na předměstí Kapského Města. Krejčíř, kterého jihoafrická média dávají do souvislosti i s vraždami dalších podnikatelů a lidí z podsvětí jako Němce Uweho Gembaly a majitele sítě striptýzových klubů Lollyho Jacksona, zapojení do těchto incidentů důsledně odmítá. V neděli dostal výhrůžnou textovou zprávu další někdejší blízký Krejčířův společník Jerome Safi s tím, že „je na řadě".

Ísu podle přátel před dvěma týdny unesli dva muži, kteří ho vzali do auta a vyhrožovali mu, že ho zabijí. Ísá prosil o slitování, což jednoho z únosců prý obměkčilo. Druhý násilník trval na Ísově smrti a uneseného nakonec prý zachránilo to, že u vozu praskla pneumatika. Únosci ho v autě nechali samotného a uprchli.

Ísovi přátelé deníku The Star řekli, že ho varovali před hrozící smrtí a radili mu co nejrychleji z oblasti Johannesburgu odjet. „Lidé mu říkali, že mu dal Bůh druhou šanci a že by měl opustit Johannesburg. Protože ať už ho chtěl zavraždit kdokoli, nebyl s prací únosců spojen (jelikož jim oběť unikla). O pár dnů později přišli a práci dokončili," konstatoval nejmenovaný muž s poukazem na sobotní incident, při němž byl Ísá, známý pod přezdívkou Černý Sam, zastřelen v autě stojícím na semaforech.

Podle přátel byl Ísá tlučhuba, který se rád předváděl pochybnými činy, jako třeba že střílel ostrými náboji do stropu místnosti, ale násilník nebyl, ačkoli v minulosti postřelil svého bratra.

Nezávislý jihoafrický vyšetřovatel Paul O'Sullivan zjistil, že Ísá pobýval v Jihoafrické republice s falešnými dokumenty. Devětačtyřicetiletý Libanonec naposledy prý v zemi oficiálně pracoval v roce 2008. „Jeho úvěrová historie ukazuje, že byl před lety zaměstnán u firmy na zpracování kovů. Od té doby nejsou záznamy o tom, že by měl nějaké zaměstnání," podotkl O'Sullivan. Vyšetřovatel je přesvědčen, že při řešení Ísovy vraždy brzy dospěje ke klíčovému průlomu.