Kromě pozvaných přátel, příbuzných a kolegů na poslední rozloučení s Hawkingem přišly stovky jeho fanoušků a obdivovatelů. Ti se však do kostela Panny Marie Veliké nevešli a postávali před kostelem. Po celý den se budou moci zapisovat do kondolenční knihy.

Kostelní zvon zazvonil 76krát, odbil tak každý rok vědcova života. Chrám se nachází nedaleko studentských kolejí Gonville a Cauis, kde Hawking působil více než 50 let.

Lidstvo může podle Hawkinga dlouhodobě přežít za předpokladu, že se mu podaří založit kolonie na jiných planetách.
Zemřel Stephen Hawking. Fyzik, jenž přes své postižení odkryl tajemství vesmíru

Jeden z prvních, kdo se chopil úvodní řeči na pohřbu, byl herec Eddie Redmayne, který vědce ztvárnil v biografickém filmu Teorie všeho (2014).

Rakev pak doprovodila nejbližší rodina, včetně třech dětí - Lucy, Roberta a Tima.

Mezi pozvanými byl například kytarista kapely Queen Brian May, herečka Anita Dobson či irský komik Dara O Briain. Dorazil i Elon Musk či Alan Bennett.

Hawking proslul svými poznatky o vzniku vesmíru, o velkém třesku a černých dírách. V 21 letech mu však byla diagnostikována amyotrofická laterální skleróza napadající nervový systém a způsobující postupné ochrnutí celého těla. Kvůli své nemoci byl upoután na vozík a mluvil jen díky počítači.

Světoznámý britský vědec Stephen Hawking.
Vedle Newtona a Darwina. Fyzik Hawking bude pohřben ve Westminsteru