Poslední obětí je dvaadvacetiletý Rus Sergej Malinka. Portugalská policie ho ve čtvrtek vyslýchala a prohledala mu dům. Počítačový odborník Malinka vytvořil na zakázku webové stránky podezřelému Britovi Robertu Muratovi. Toho policisté nemůžou zatknout, jelikož nemají důkazy, že by dívku unesl.

„Investoval jsem sedm let do budování úspěchu a najednou je to v jedné hodině pryč,“ prohlásil po výslechu Malinka, kterého policie nakonec označila jen jako svědka. Jeho pověst ovšem utrpěla šrámy.

Madeleine zmizela ze svého pokoje v portugalském letovisku Praia da Luz 3. května ve chvíli, kdy rodiče Kate a Gerry McCannovi večeřeli v restauraci naproti. Policie na začátku týdne označila třiatřicetiletého Murata za hlavního podezřelého. „Nevyplatilo se mu, že se až moc snažil, aby pomáhal lidem, jako to ostatně dělal vždycky,“ bránila svého bratrance Murata Sally Eveleighová.

Rodina McCannova mezitím denně přijímá finanční a psychickou podporu. Internetové stránky založené pro hledání blonďaté Maddie vidělo už padesát milionů lidí. Zároveň na konta nadace podporující rodiče přicházejí denně peníze.