„Naše kampaň nepřestane, dokud nenastane denuklearizace Severní Koreje,“ prohlásil Trump. Pokud by si nemyslel, že schůzka bude úspěšná, nešel by na ni. Pokud podle něj nebude produktivní, odejde z ní. Informoval o tom server BBC.

"Pokud setkání, na kterém budu přítomen, nebude přínosné, s respektem odejdu," doslova řekl Trump. 

Šéf Bílého domu to včera uvedl na tiskové konferenci po jednání s japonským prezidentem Šinzó Abe a zdůraznil, že jeho cílem je denuklearizace korejského poloostrova, která zajistí klid, mír a prosperitu. Trump Abeho pohostil ve své soukromé honosné rezidenci Mar-a-Lago na Floridě.

Trump také potvrdil tajnou schůzku mezi Kimem a šéfem CIA Mikem Pompeo, který prý s Kimem navázal dobré vztahy. Šlo o první schůzku na vysoké úrovni mezi Američany a Severokorejci od roku 2000.

Trump by se měl s vůdcem KLDR sejít v červnu, nebo koncem května. Detaily schůzky roku zatím nebyly zveřejněny.

Co se týče dalšího jednání s japonským prezidentem, tak se řeč týkala hlavně obchodu. Americký prezident nevyloučil, že by se USA mohly opět připojit k Trans-pacifickému partnerství, pokud by jim Japonsko a ostatní země nabídly „podmínky, které se neodmítají“. Spojené státy společenství 11 asijckých zemí loni opustily. Japonska se také netýkají Trumpovy celní tarify na ocel a hliník.

Tweet: Záznam jednání amerického a japonského prezidenta

Tweet: Donald Trump poobědval se svým japonským protějškem Šinzó Abe

Tweet: Oba prezidenti si zahráli golf