Vyšetřovatel Krajského ředitelství Policejního sboru v Žilině změnil na základě výsledků vyšetřování a pokynů žilinského krajského prokurátora právní kvalifikaci skutku u všech třech obviněných. Informoval o tom server Aktuality.sk.

Řidičovi Porsche hrozí obvinění z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrožení, za který si 42letý muž může jít sednout do vězení na 15 až 20 let.

„Ostatní dva muži ve věku 26 a 27 let jsou obvinění z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrožení, za který jim v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na 10 až 15 let,“ uvedl policejní mluvčí Radko Moravčík.

Dodal, že policie na případu nadále intenzivně pracuje.

Bezohledný závod

K tragické nehodě došlo v neděli v poledne na silnici I/59. Ferrari a Porsche začaly předjíždět kolonu vozidel, kde je to plnou bílou čarou zakázané. Řidič Porsche se už nestačil zpět zařadit do svého jízdního pruhu a čelně se srazil s protijedoucí Škodou Fabia.

Tu řídil 57letý muž, který utrpěl těžká zranění a po převozu do nemocnice zemřel. Zranila se i jeho 50letá spolujezdkyně a 21letý spolujezdec. Hmotná škoda byla vyčíslena na 35 500 eur (520 tisíc korun).